Grønn spaghetti carbonara
De aller fleste elsker spaghetti carbonara.... Meeen, det er en litt tung rett å spise til hverdags. Derfor har vi blitt inspirert, og laget en lettere versjon med deilige grønne grønnsaker.
Denne oppskriften er ment som et hovedrett for 4 personer.
Dette trenger du:
- 250 g lufttørket bacon - kuttet i terninger
- 2¼ liter vann
- 2 teskje grovt salt
- 300 g tørket fullkornsspaghetti
- 250 g ekstra fine erter
- 250 g grønn asparges i mindre biter
- 3 egg
- 100 g revet Mozzarella, gjerne med 15% fett.
- ½ ts grovt salt
- 100 g vasket babyspinat
- grovmalt pepper
Slik gjør du:
- Ha baconet i en kald panne og stek det først i 2 minutter over høy varme og deretter over jevn varme til baconet er gyllent. La baconet dryppe av fett på et papirhåndkle.
- Kok saltet vann i en stor gryte med tykk bunn. Kok spaghettien i ca. 8 min. Tilsett erter og asparges og kok i ytterligere ca. 2 min. til spagettien er al dente - altså ikke helt myk. La spaghetti og grønnsaker renne fra seg av i et dørslag og legg det så tilbake i pannen.
- Pisk egg, ost og salt sammen og rør spinaten, den stekte baconternen og eggeblandingen godt rundt i den varme spagettien.
- Ha spaghettien over i stor varm bolle, dryss over pepper og server umiddelbart.
Tips:
I stedet for erter kan du bruke edamame bønner (soyabønner).
Kilde: Arla.dk